EN

Seçkiler

Festival Seçkileri

Yarışma Dışı Kısaları Seçkisi I 12 Ekim 2018 - 21:00 @Silüet Sahne

White I Birleşik Krallık I Yönetmen: David Moya

Bad Companies I İtalya I Yönetmen: Guglielmo Poggi

The Hobbyist I Amerika Birleşik Devletleri I Yönetmen: George Vatistas

Dress Rehearsal I Almanya I Yönetmen: Jannis Lenz

Five Minutes I Ukrayna I Yönetmen: Yana Antonets

My Uncle and I I Lübnan I Yönetmen: Daniel Seif

There Is A Salad Standing Between Us I Almanya I Yönetmen: Alice von Gwinner

Framed I İtalya I Yönetmen: Marco Jemolo

DenizBank Türkiye'nin Kısaları Seçkisi I 13 Ekim 2018 - 21:00 @Silüet Sahne

Sirayet I Yönetmen: Nuri Cihan Özdoğan

Goodbye I Yönetmen: Ali Ozan Akın

Ronaldo I Yönetmen: Recep Bozgöz

Başka Mevzu I Yönetmen: Bahar Kılıç Adilçe, Hulusi Nusih Tütüncü

Storyteller I Yönetmen: Anıl Güldoğan

Kapan I Yönetmen: Korhan Günay

Toprak I Yönetmen: Onur Yağız

#KisaKes2018 Yarışma Kısaları Seçkisi I 14 Ekim 2018 - 21:00 @Silüet Sahne

Kurmaca Dalı Finalistleri

The King Is Dead I Kanada I Yönetmen: Miguel Lambert

Goat I Türkiye I Yönetmen: Boğaçhan Ahmet İlyas Uzun

Special Dish' I Endonezya I Yönetmen: Alfin Dwi Pangestu

Lottery Babylon I Türkiye I Yönetmen: Yavuz Gözeller

Mr. Mandrill I Almanya I Yönetmen: Tabea Edelkott, Johannes Lörz, Julian Schleier

Crumble Fish I Almanya I Yönetmen: Philipp Link

Animasyon Dalı Finalistleri

The Indigestion I Belçika I Yönetmen: Mathilde Remy

Hairy I Avusturalya I Yönetmen: Lauren Hunter

A Day In The Park I İspanya I Yönetmen: Diego Porral Soldevilla

Non-Rainy Philosophy I Fransa I Yönetmen: Fran Gondi

Bacchus I Danimarka I Yönetmen: Rikke Alma Krogshave Planeta

Shorts of Perceptıon Deneysel Kısaları Seçkisi I 15 Ekim 2018 - 21:00 @Silüet Sahne

The Dwarfs I Polonya I Yönetmen: Piotr Sulkowski

Losing The Sponge I Birleşik Krallık I Yönetmen: Leto Meade

Projections of a Beautiful Creature I Kolombiya I Yönetmen: Estefanny Ríos

Looking For Something I Birleşik Krallık I Yönetmen: César Pelizer

Whole To Part I İran I Yönetmen: S.Vahid Hoseyni Nami

People Who Remember Too Much I Arjantin I Yönetmen: Eduardo Elli

Paris You Got Me I Almanya I Yönetmen: Julie Boehm

Faceshop I Çin I Yönetmen: Zhongwen Hu

Comments I Almanya I Yönetmen: Jannis Alexander Kiefer

Living Like Heta I İsviçre I Yönetmen: Bianca Caderas, Isabella Luu, Kerstin Zemp

The Possession I Polonya I Yönetmen: Łukasz Klimczyk

Spiral I Fransa I Yönetmen: Samuel Guiton

S(h)orts of Lıfe Belgesel Kısaları Seçkisi I 16 Ekim 2018 - 21:00 @Silüet Sahne

Ma'MaQueen I Hollanda I Yönetmen: Esmée van Loon

Are You a Man I Türkiye I Yönetmen: Harun Köybaşı, Alihan Erbaş

Someone Else - The Story of Titus Gandy I Fransa I Yönetmen: Alexandre DEGARDIN

Wren I Türkiye I Director: Esra Yıldırım

The Bear Necessity I Birleşik Krallık I Yönetmen: Eilidh Gow

Partner Seçkileri

Tel-Aviv Uluslararası Öğrenci Kısa Film Festivali Sunar... I 12 Ekim 2018 - 13:00

Gösterim Yerleri: Soho House Istanbul & Kadıköy Sineması & Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü

Tel-Aviv Üniversitesi Sinema-TV öğrencileri tarafından 1986 yılında kurulan ve uluslararası arenada alanının en iyi üç kısa film festivalinden gösterilen Uluslararası Tel-Aviv Öğrenci Filmleri Festivali en iyi kısalarını KısaKes'le buluşturuyor.

MIYU ile Fransa'dan Kısalar Seçkisi I 13 Ekim 2018 - 13:00

Gösterim Yerleri: Soho House Istanbul & Kadıköy Sineması & Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü ve Silüet Sahne

2017 yılında kurulan, animasyon kısa filmlerin uluslararası satış ve dağıtımını gerçekleştiren Miyu'nun kısaları bu gününe Oscar, Berlinale, Locarno gibi festival ve platformlarda adaylıklar ve ödüller kazanmıştır. Miyu, en iyi fransız kısalarını KısaKes'le buluşturuyor.

Silüet Sahne Gösterimi yalnızca KısaKes Akreditasyon sahiplerine açıktır...

Seçki: Wakan (Brenda BULUT, Thomas CAMPOS, ThéoCORITON, Marion DEBRICK, Nina GANNIER, Antoine GILLET, Alix PUTIER, Clémentine SERGEANT), Oculus Malus (Félix BENICOURT, Maxime BLIN, Mathieu BOUZARD, Camille BULLET, Valentin CHOTEL, Adrien KOTTELAT, Quentin MASINGARBE, Dorian MOUTY), Yemanja (Frédéric GAUDIN, Marceau LEGER, Tanguy LEMONNIER, Patrick MARTINI, Diana NIKITINA, Flora SILVE), Pioneers (Benjamin BERNON, Clémentine COURBIN, Matthieu GUEVEL, Anthony REGE, Jérôme VANBENEDEN), The Endless (Edouard CALEMARD, Corentin GRAVEND, Claire LE TEUFF, Nicolas LOURME, Romaric VIVIER , Mikel ZULOAGA), Burn Out (Cécilia CARRE), Make A Stand (Camille AIGLOZ, Simon ANDING, Michiru BAUDET, Margo ROQUELAURE, Diane TRAN DUC, Lucy VALLIN HOLMES), Hors Saison (Nicolas CAPITAINE , Céline DESOUTTER, Lucas DURKHEIM, Léni MAROTTE), Camille (Rémy CLARKE, Leïla COURTILLON, Nathan OTAÑO)

Süre: 52'

Sarajevo Film Festivali Sunar... I 14 Ekim 2018 - 13:00

Gösterim Yerleri: Soho House Istanbul & Kadıköy Sineması & Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü ve Silüet Sahne

Saraybosna'da dört yıl süren savaşın sona ermesine doğru 1995 yılında Obala Sanat Merkezi sivil toplumu yeniden yapılandırmaya ve kentin kozmopolit ruhunu korumaya katkıda bulunmak amacıyla Saraybosna Film Festivali'ni başlattı. Bugün, savaşın üstünden geçen yirmi yılın sonrasında Saraybosna Film Festivali bölgedeki önde gelen film festivali haline gelmiştir. Sarajevo, gelecek vaad eden genç sinemacıların kısalarını KısaKes'le buluşturuyor.

Silüet Sahne Gösterimi yalnızca KısaKes Akreditasyon sahiplerine açıktır...

Seçki: A Self-Reflection In Three Episodes (Sara Ristić), Precious (Irfan Avdić), Minutes (Sara Radusinović), Street Lights (Marko Brkić), Whiteness (Vera Kulić), Loyalty (Konstantin Jokić)

Süre: 72'

Doha Film Enstitüsü Sunar... I 15 Ekim 2018 - 21:00

Gösterim Yerleri: Soho House Istanbul & Kadıköy Sineması & Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü

Doha Film Enstitüsü, Katar merkezli gelecek vaad eden sinemacıların kısa filmlerini KısaKes'le buluşturuyor. "Shortcuts to Qatar" seçkisi Katar'ın sürekli değişen manzaralarına ışık tutan kurmaca, belgesel ve deneysel türünde kısa filmler içeriyor.

Seçki: Voices From The Urbanscape (Shaima AL-TAMIMI, Mariam SALIM), Treasures Of The Past (Rawan AL-NASSIRI, Nada BEDAIR), Walls (Vasudevan NIBU), I Have Been Watching You All Along (Rawda AL-THANI), Our Time Is Running Out (Mesraoua Meriem), Embodiment (Khalifa Marri-Al), 1001 Days (Aisha Al-Jaidah)

Süre: 77'

Budapeşte Kısa Film Festivali Sunar... I 16 Ekim 2018 - 21:00

Gösterim Yerleri: Soho House Istanbul & Kadıköy Sineması & Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü

Macaristan'ın önde gelen uluslararası kısa film festivali olan Budapeşte Kısa Film Festivali (BuSho), 45. Akademi Ödülleri'nde “En İyi Yabancı Kurmaca Kısa Film Ödülü”nü kazanan “A Siege” dahil olmak üzere en iyi Macar kısa filmlerini KısaKes'le buluşturuyor.

Seçki: Last Call (Hajni Kis), A Siege (István Kovács), Chuchotage (Barnabás Tóth), Best Game Ever (Kristóf Deák)

Süre: 85'