EN

Arşiv

2010'dan günümüze 3331 kısa film yapımcısının katılmış olduğu KısaKes Kısa Film Festivali filmlerinin 54'ü Türkiye ve Berlin gösterim alanlarında yerini aldı. 43 öğrencinin çeşitli teknik ekipman ve burs ödüllerine kavuştuğu festival sayesinde KısaKes genç sanatçılardan oluşan geniş bir aile olmayı başardı. Bu genç ve başarılı sanatçılar yarıştıkları yeteneklerle gelecek projeleri için iletişim halinde kalarak ortak çalışmalar ve üretimlerde bulunmaya devam etmekte. Festivalden ödül almış bir çok genç yarışmacı, günümüz ulusal/uluslararası film sektoründe aktif olarak yer almaktadır.

2017

Lisevizyon

Jüri: Ali Taner Baltacı | Aslı Öymen | Yrd. Doç. Dr. Tolga Hepdinçler | Birce Akalay | Furkan Andıç

Ödüllü Filmler: Muet | Bungun | Bana Bak Kahraman | Tes | Felek

2016

Ünivizyon

Jüri: Farid Eslam | Ayşe Ünal | Theron Patterson | Damla Sönmez | Vecdi Sayar

Ödüllü Filmler: Olia | Prey | Unfinished Tales: Fool's Paradise | Pink | What Happens In Your Brain If You See A German Word Like...? | The Giving Tree

- Etkinlikler -

  • Ustalık Sınıfları: Harika Uygur ile Chubbuk Methodu ve Audition, Derviş Zaim ile Yönetmenlik, Nesra Gürbüz ile Yaratıcı Yapımcılık

  • Atölyeler: Nefes Polat ile Pitching, MayAna ile Animasyon ve Kitlesel Fonlama, IPD ile Post-Prodüksiyon

  • Onur Konuğu: Ümmiye Koçak

  • Gösterimler ve Söyleşiler: Yün Bebek, Kısa Ustaları Seçkisi, KısaKes2016 Festival Filmleri Seçkisi

Lisevizyon

Jüri: Serdar Akar | Şebnem Bozoklu | Aras Bulut İynemli | Pelin Batu | Kerem Akça | Prof. Dr. Savaş Arslan

Ödüllü Filmler: Defter | La Vie | Algı Hapishanesi | Yaraları Sarmak | Defter | Kör Baykuş

2015

Ünivizyon

Jüri: Zeynep Özbatur Atakan | David Wilkinson | Özge Özpirinçci | Paolo Bertolin | Rezan Yeşilbaş

Ödüllü Filmler: Shades | Oxygen | Right to Water | Soccer Game Journal | Honey Honey | Soccer Game Journal

- Etkinlikler -

  • Ustalık Sınıfları: Yekta Kopan ile Yazarlık, Meltem Cumbul ile Eric Morris Method Oyunculuğu, Zeynep Atakan ile Yapımcılık

  • Atölyeler: Erol Mintaş ile Kısadan Uzuna, Tolga Yalur ile Kısa Filmin Poeticası

  • Söyleşiler: Ceylan Naz Baycan ve Mustafa Nuri ile Kitlesel Fonlama, David Wilkinson ile Uluslararası Yapımcılık, İmre Azem ile Bir Eylem Aracı Olarak Belgesel Sinema

  • Açılış Oturumu: Hilmi Etikan ile Kısa Film Festivalleri

  • Gösterimler: Kısa Ustaları Seçkisi, KısaKes2016 Festival Filmleri Seçkisi

Lisevizyon

Jüri: Onur Ünlü | Zeynep Tül Akbal | Ahmet Mümtaz Taylan | Gonca Vuslateri | Sarp Levendoğlu | Berrak Tüzünataç

Ödüllü Filmler: Az Kaldı | Robenson | Malfunctioning Goods | Düş'ünce | Örümcek Ağı | Müziğe Yolculuk

2013

Lisevizyon

Jüri: Mustafa Altıoklar | Haluk Gürgen | Belçim Bilgin | Mehmet Turgut | Balçiçek İlter

Ödüllü Filmler: Boşluk | Sanalizasyon | Bıyık | Semaver | Toprağım

2011

Lisevizyon

Jüri: Mustafa Altıoklar | Demet Evgar | Engin Altan Düzyatan | Janset Paçal | Hazım Başaran | Thomas Balkenhol

Ödüllü Filmler: Beklerken | Görmediklerimiz | Mesaj Gelmedi | Neden | Olmak ya da Olamamak | O An | Gece Bin Parça | Yağmurdan Sonra

2010

Lisevizyon

Jüri: Mustafa Altıoklar | Yüksel Aksu | Selçuk Yöntem | Zerrin Tekindor | Nehir Erdoğan | Beren Saat

Ödüllü Filmler: Emeğin Sesi | Dalgacı Mahmut | Bir Gün | Dalgacı Mahmut | Mavi Bilye